forsommerkurs 2026
Kommer du/ditt barn til å savne dansingen frem mot nytt dansesemester i august? Eller er du usikker på hva du skal melde deg på videre eller om dans er noe for deg?
Våre forsommerkurs er for nye elever som ønsker en prøveperiode, samt som en forlenging av dansesemesteret for eksisterende elever.
Påmelding skjer via vårt bookingsystem og åpner 15. april!
Vi danser inn mot sommerferien – velkommen med!
Oversikt over alle kurs
Pris 4 uker: 770,-
(OBS! Ingen klasse 25. mai pga. Pinsen)
Klokken: 16.30-17.00
Pedagog: Katharina
Kurskode: V1L1
Velkommen til Barneballett for barn 3-5 år (født 2021-2023)!
Barnet får en introduksjon til hva en dansetime er hos oss, men timen er også passende for barn som allerede har danset litt. Timen foregår uten foreldre inne i salen. Pedagogen tar utgangspunkt i klassen vår Barneballett 4-6 år, og gir barna en barnevennlig og gøy time med fokus på danseglede og samhold. Timene inneholder også øvelser som styrker koordinasjon, bevegelse, kroppsbevissthet, styrke, balanse og disiplin. Musikken er barnevennlig musikk, men også klassisk musikk.
Pris (4 x 45 min): 950,-
Hvis du vil vite mer om Barneballett 4-6 år klikk her.
Barnedans 3-5 år
Mandager 11. mai, 18. mai, 1. juni og 8. juni
(OBS! Ingen klasse 25. mai pga. Pinsen)
Klokken: 17.10-17.55
Pedagog: Katharina
Kurskode: V1B0
Pris (4 x 45 min): 950,-
Hvis du vil vite mer om Hip Hop 4-6 år klikk her.
Hip Hop 4-7 år
Torsdager 7. mai, 21. mai, 28. mai og 4. juni
(OBS! Ingen klasse 14. mai pga. Himmelsprett)
Klokken: 16.30-17.15
Pedagog: Daniela
Kurskode: V4H1
Skal barnet ditt begynne på skolen? Usikker på hva dere skal velge etter barneballett-kurs? Eller ønsker du å prøve om dans er noe for deg? Da er «Introkurs» over 4 uker tingen! Her får barnet (født 2020 eller før) testet ut forskjellige dansestiler!
«Introkurs» (Alle dansestiler) er lagt opp med 1 time med klassisk ballett, 1 time med jazzdans, 1 time med hip hop og siste time med «oppsummering».
Pedagogen legger opp og gir et lite innblikk i hva slags øvelser, oppsett og musikk som er i de ulike dansesjangrene hos oss. Hver klasse fremmer danseglede og samhold, men med litt ulik innfallsvinkel etter sjanger.
Introkurset avsluttes med en liten visning for foresatte siste klasse.
Pris (4 x 45 min): 950,-
Hvis du vil vite mer om våre ordinære dansekurs klikk her.
Mandager 11. mai, 18. mai, 1. juni og 8. juni
(OBS! Ingen klasse 25. mai pga. Pinsen)
Klokken: 18.05-18.50
Pedagog: Katharina
Kurskode: V1I1
Vi ønsker velkommen til et gøy forsommerkurs
Født 2018 eller eldre
Pris (6 x 55 min): 1430,-
Hvis du vil vite mer om Hip Hop klikk her.
Hip Hop 8-10 år
Torsdager 7. mai, 21. mai, 28. mai, 4. juni, 13. august og 28. august
(OBS! Ingen klasse 14. mai pga. Himmelspretten)
Klokken: 17.25-18.20
Pedagog: Daniela
Kurskode: V1B0
Har du danset klassisk ballett nivå 2-3 våren 2026, ønsker vi velkommen til «Klassisk ballett nivå 2-3, med Koreografi til Lørendagen»! Kurset går til sammen 6 klasser og gruppen skal lære en koreografi som skal fremføres på Lørendagen 29 august.
Pris (6 x 55 min): 1430,-
Hvis du vil vite mer om Klassisk Ballett klikk her.
Klassisk Ballett nivå 2-3
Onsdager 6. mai, 13. mai, 20. mai, 27. mai, 3. juni og 10. juni + plasseringsprøve 28. august
Klokken: 17.35-18.30
Pedagog: Julie
Kurskode: V3K3
Har du danset Jazzdans nivå 2-3 denne våren ønsker vi velkommen til «Jazzdans nivå 2-3, Koreografi til Lørendagen»! Kurset går til sammen 6 klasser og gruppen skal lære en koreografi som skal fremføres på Lørendagen 29 august.
Pris (6 x 55 min): 1430,-
Hvis du vil vite mer om Jazzdans klikk her.
Jazzdans nivå 2-3
Onsdager 6. mai, 13. mai, 20. mai, 27. mai, 3. juni og 10. juni + Plasseringsprøve 28. august
Klokken: 18.40-19.35
Pedagog: Julie
Kurskode: V3J3
Vi ønsker velkommen til et gøy forsommerkurs i jazzdans med pedagog Julie! Kurset «Jazzdans nivå 5, Koreografi til Lørendagen» går til sammen 6 klasser og gruppen skal lære en koreografi som skal fremføres på Lørendagen 29 august!
Pris (6 x 55 min): 1430,-
Hvis du vil vite mer om Jazzdans klikk her.
Jazzdans nivå 5
Onsdager 6. mai, 13. mai, 20. mai, 27. mai, 3. juni og 10. juni + Plasseringsprøve 28. august
Klokken: 19.40-20.35
Pedagog: Julie
Kurskode: V3J5
priser og påmeldingsregler forsommerkurs
Prisene på forsommerkursene gir rabatt slik:
10% rabatt ved kurs 3-4
15% rabatt ved 5 kurs
20% rabatt ved kurs 6-8
Søskenrabatt: 10% rabatt
Studentrabatt: 10% rabatt, ved epost med ordrenummer og kopi/bilde av studentkort til post@norskballettinstitutt.no
Minimum 5 elever pr. kurs – maximum 15/20 elever pr. kurs.
Det tas forbehold om endring av timeplan/pedagog.
påmeldingsregler forsommerkurs nbi
Påmelding på forsommerkurs er bindende når kursavgift er betalt. Faktura blir tilsendt på mail i forkant av kursstart.
Det gis ingen refusjon av kursavgiften.
Unntaket er ved akutt/alvorlig sykdom hvor kursavgiften refunderes ved fremvisning av legeattest.Det er ingen anledning for betalingsoppdeling av kursavgiften for forsommerkurs.
Det gis ingen prøvetime på forsommerkurs, med unntak av barnedans 3-5 år og introkurs.
Ved for få elever (færre enn 5 påmeldte) forbeholder vi oss retten til å avlyse kurset. Da vil vi så godt det lar seg gjøre komme med tilsvarende alternativer. Hvis det ikke finnes et passende kurs blir kursavgiften for det aktuelle kurset refundert til de aktuelle elevene som har betalt.
Sen påmelding regnes som fravær.
Ved kortere fravær grunnet sykdom (eks. omgangssyke, influensa og lignende), reiser eller lignende refunderes ikke kursavgift eller deler av denne.
Kontakt oss på post@norskballettinstitutt.no ved spørsmål.
