INFOLAPPER
Her finner du alle sammenfattende INFOLAPPER til hver klasse i god tid før forestillingene.
Infolappene skal samle opp all informasjon du trenger å forholde deg til i forbindelse med forestillingene.
Finn din/-e klasse/-r i dokumentene under.
De er sortert utifra KURSKODENE. Disse finner du i timeplanen vår og i ordrebekreftelsen/fakturaen din og i timeplanene.
(Regelen er hovedsakelig slik eks. C1B0: A = kurssted C (Majorstua), 1 = kursdag i uka (mandag), B = Barneballett, 0 = nivå 0. Med diverse unntak…)
Makspris for kostymeleie er kr. 700,- (for dere som danser flere grupper).
Les mer i dokumentet her (pdf): Betaling av kostymeleie, vår 2023
Huskeliste til elever før Vårforestillingen 2023
Dokumentene sortert etter kurskodene:
VIKTIG MELDING TIL ALLE FORESATTE – våren 2023
Infolappene blir løpende lagt ut som pdf-filer ettersom de blir klare.
Filene er i PDF. Se i “nedlastninger” hvis de ikke åpnes automatisk.
C1AKS Hiphop AKS mandag Majorstua
C1B0 Barneballett 4-6 år mandag Majorstua
C1J1 Jazzdans nivå 1 mandag Majorstua
C1J2 Jazzdans nivå 2-3 mandag Majorstua
C1J8 Jazz nivå 8 mandag Majorstua
C2B0 Barneballett 4-5 år tirsdag Majorstua
C2K7 Klassisk ballett nivå 7 tirsdag Majorstua
C3K1 Klassisk ballett nivå 1 onsdag Majorstua
C3K3 Klassisk ballett nivå 3 onsdag Majorstua
C4B0 Barneballett 5-6 år torsdag Majorstua
C4K2 Klassisk ballett nivå 2 torsdag Majorstua
C4K8 Klassisk ballett nivå 8 torsdag Majorstua
C4T2 Tåspiss litt øvet torsdag Majorstua
C5H1 Hiphop 6-9 år fredag Majorstua
C5H2 Hiphop nye-litt øvet fredag Majorstua
C5H3 Hip hop litt øvet-øvet Majorstua
C5M1 Moderne fredag Majorstua (oppdatert 27/3)
C6B0 Barneballett 4-5 år lørdag Majorstua
C6B1 Barneballett 5-6 år lørdag Majorstua (oppdatert 11/4)
C6K2 Klassisk ballett nivå 2 lørdag Majorstua
C6J5 Jazzdans nivå 5 lørdag Majorstua (oppdatert 1/3)
C6K5 Klassisk ballett nivå 4-5 lørdag Majorstua (oppdatert 1/3)
Oversiktsdokumenter
Her finner du våre dokumenter med alle planer m.m. Disse skal stemme overens med tidene dine i infolappen din (gi kontoret beskjed hvis du finner noe feil).
Merk at oppmøtetiden på fotograferingsdagen er 15 minutter før en oppsatt tid i timeplanen. Infolapp-tid er riktig. 😉
Timeplan fotografering Majorstua mars 2023
Hvem danser hvilken dag 2023
Scene og generalprøver 6. + 7. mai 2023
Rekkefølge program søndag 7.5. 1400 (rev. 24/4)
Rekkefølge program søndag 7.5. 1730 (rev. 25/4)
Betaling av kostymeleie, vår 2023
VIKTIG MELDING TIL ALLE FORESATTE – våren 2023
Rekkefølger på forestillingen
Har du flere numre på samme forestillingsdag? Sjekk om du har 0 eller kun 1 nummer å skifte på, og send en mail til isabella@norskballettinstitutt.no hvis du har kræsj i rekkefølgen.
7 dager etter siste reviderte dato er rekkefølgen låst.
Mer informasjon om vårforestillingene
Her finner du mer informasjon om den kommende elevforestilling for de elevene som danser på NBI Majorstuen og som skal være med på vårforestillingen på Lillestrøm Kultursenter.
ÅRETS FORESTILLINGSDATOER:
DATO: Lørdag 29. og søndag 30. april
TID: 14.00 + 17.30 (med generalprøver i forkant)
STED: Teatersalen, Lillestrøm Kultursenter
ELEVER: Lillestrøm-, Stovner- og Løren-grupper
DATO: Søndag 7. mai, med sceneprøver lørdag 6. mai
TID: 14.00 + 17.30 (med generalprøver i forkant)
STED: Stjernesalen, Lillestrøm Kultursenter
ELEVER: Majorstuen- og noen få Lillestrøm-grupper
Praktisk informasjon om Lillestrøm Kultursenter
Sceneprøver skjer hovedsakelig på scenen lørdag 6. mai for grupper som danser 7. mai. Se infolappen din for mer info.
Forestillingene spilles til sammen 4 ganger helgen 29.-30. april, og 2 ganger søndag 7. mai.
Merk: Gruppen din er kun med på 1-2 av våre 6 forestillinger.
Mer info kommer i februar. Infolappene blir delt med aktuelle grupper omkring vinterferien.
I mars skal alle grupper ta klassebilder (inkludert ha kostymeprøving) til forestillingens program. Mer info kommer i “infolappene”.
Informasjon om hvilken grupper og hvilken dag du skal danse på av de 6 forestillingene finner du i “Hvem danser hvilken dag”-dokumentet.
Du får også muntlig beskjed fra pedagogen din, samt en egen mail direkte til gruppen fra kontoret med mer nøyaktig info i din såkalte “INFOLAPP” (lær deg ordet med en gang! ;-)).De blir også hengt ut i lokalene på Majorstuen.
Deltagelse på elevforestilling
Du trenger ikke å “melde deg på” forestillingen, alle på gruppen er automatisk forventet med, med mindre vi får beskjed om annet.
Det er frivillig å være med på forestillingen, men vi setter stor pris på rask tilbakemelding på mail hvis du IKKE kan være med. Du deltar selvfølgelig på kurset ditt som normalt ut semesteret selv om du ikke skal være med på forestilling.
Billetter til elevforestillingene
Alle danse-foreldre, søsken (over 3 år), familie, venner, øvrige NBI-elever som vil se på fra salen og øvrig publikum må kjøpe billett til forestillingen.
NB! Elever som er med på å danse på dagens forestilling + barnepass-foreldre trenger ikke å kjøpe billett.
Billettsalget åpner 1. april direkte fra Lillestrøm Kultursenter
Billettpriser:
Billetter kr 310,- / barn 3-16 år kr 195,- / familiebillett (2v+2b) kr 860,-
Billetter kjøpes direkte fra Lillestrøm Kultursenter på nett eller tlf: 64845550.
- Det kan bli utsolgt, så kjøp billetter så fort du har mulighet etter 1. april!
- Husk å kjøpe billett til riktig forestilling. NBI kan dessverre ikke hjelpe med refusjon osv.
- Har barnet ditt nok “barnepassere” bak scenen? Sjekk det før du kjøper billett, eller meld deg som frivillig hjelper! 🙂
Se mer info her: VIKTIG MELDING TIL ALLE FORESATTE – våren 2023
Hvorfor må du kjøpe billett? Se om du finner svar her!
Økning av billettprisen
Til informasjon ser vi oss dessverre nødt til å øke prisen på billetter til vårforestillingen i år. De økes i takt med generell prisøkning i samfunnet, da også leien vår av Kultursenteret og alt det innebærer har gått betraktelig opp det siste året, samt utgifter til pedagogene for ekstraarbeid omkring forestillingene også har økt.
Husk at du kan melde deg som “barnepasser” til barnet ditt sin gruppe (alle barnegrupper 4-9 år). Barnepasserne er i garderoben og bak scenen med gruppen, og hjelper oss med å sørge for at alle har det bra. Barnepassere trenger ikke billett og ser på gruppens dans fra bak scenen.
VIKTIG MELDING TIL ALLE FORESATTE – våren 2023
HUSKELISTE FØR FORESTILLINGENE
- Elever på nivå 2 og oppover kan se på generalprøven fra salen. Sitt samlet og rolig med gruppen din. De yngre elevene har egen oppmøtetid, se infolapp.
- Generalprøvene er lukket for foresatte, utenom barnepass-foreldre.
- Ta med en sunn, stor og god matpakke/middag + frukt/grønt + vannflaske
- Ta med vanlig treningstøy/joggedress
- Har du flere numre? Sett opp håret som til ditt første nummer på generalprøven!
- Sørg for at kostymeleien din er betalt og registrert. Eleven får ikke utlevert kostymet hvis leien ikke er betalt (Usikker? Sjekk med kontoret!).
- Det er IKKE lov til å gå rundt i kostymet utenom prøver/forestillinger!
Skift til joggedress og la kostymer + dansesko bli liggende i garderoben når det er pauser - Husk å få frisk luft og mat i pausene hvis du danser flere forestillinger!